| Hlavní strana  |  Home  | Jak vybrat dobrou firmu  | Reference  | Akce a slevy  | Kontakt  |

    GALERIE MODELŮ

 

 
Jak vybrat dobrou firmu ke zhotovení modelu

 

1.
Měli by jste v zadání kalkulace modelu co nejvíce specifikovat provedení modelu
  Materiál modelu. Toto je základní parametr. Nelze srovnávat cenové nabídky na model z papíru a nebo polepové folie a model zhotovený z plastu. Belmodel vyrábí pouze plastové modely té nejvyšší kvality. Toto je zásadní chyba většiny klientů, kteří zadávají výrobu modelů poprvé.
  Měřítko modelu. Je velký rozdíl jestli zadáte měřítko 1:100 nebo 1:250 v případě bytových domů, nebo měřítko 1:50, 1:40, 1:35, 1:30 v případě modelů RD.
  Provedení detailu. Např. okna mohou být bez výplně,z plexi, frézovaný rám bez barvy nebo s barvou.Totéž platí pro zábradlí či střešní krytinu.Cena modelu s minimem detailů nebo v maximálním provedení je velmi rozdílná, ale konečný efekt modelu detailně propracovaného je nesrovnatelně větší.
  Barevnost modelu. Měli by jste specifikovat zda chcete model pouze v jedné barvě většinou bílé nebo plnobarevný dle skutečnosti.
2.
  Termín dodání modelu. Není dobré nechávat zadání modelu na poslední chvíli, kdy většinou platí čím kratší termín dodání požadujete tím vyšší cenu zaplatíte.Pokud chcete ušetřit, vyplatí se zadat výrobu modelu s delším termínem dodání.V případě zadání modelu na poslední chvíli hrozí riziko, že firma, kterou vyberete jako nejlepší co se týká kvality a ceny, nebude mít volný termín a Vám nezbude,než objednat model předražený nebo nízké kvality, v nejhorším případě obojí.Je dobré požadovat cenu modelu ve které je zahrnuta doprava modelu. Některé firmy účtují dopravu zvlášť a jedná se o mnohatisícové částky. Naše firma poskytuje dopravu modelu zdarma po celé ČR*.
3.
   Vyvarujte se firem, které požadují neúměrné zálohy předem. Běžně se platí záloha ve výši 50% ceny modelu. Jsou však firmy, které požadují 80 - 100%.
4.
   Zajímejte se jak dlouho firma na trhu působí a kde může jí realizované modely vidět.
5.
  Požadujte uzavření Smlouvy o dílo, kde bude podrobně specifikováno zadání modelu ( měřítko, detail,barva), termín dodání, platební podmínky a sankce při nedodržení zadání.
  Pří dodržení těchto zásad máte velkou pravděpodobnost, že Vámi vybraná firma Vám dodá model, který si představujete, a který Vám pomůže při propagaci Vašeho projektu na veřejnosti.

  V případě dalších dotazů pište na e-mail belanik@volny.cz nebo volejte +420 603 451 701.
*Do rozměru modelu 190x85x60cm.

 
 

Powered by Copyright © Help PC